Jednym z elementów zdrowego stylu życia jest odżywianie. Warto zwracać uwagę na produkty, jakie wybieramy na co dzień. Żywienie jest tak elementarną składową życia, że aby być zdrowym, trzeba wybierać świadomie i dostarczać sobie właściwych i wartościowych produktów.

JESIENIĄ DBAJMY O FORMĘ

Na pierwszym miejscu wśród działań, które można przedsięwziąć jest aktywność fizyczna. Istnieje wiele sposobów, żeby wprowadzić ją na stałe do planu dnia. Na początek warto przekonać się do regularnych, codziennych ćwiczeń – w internecie można znaleźć wiele przykładowych zestawów i wybrać taki, który będzie odpowiadał nam najbardziej. A ćwiczyć można wszędzie, nawet na bardzo ograniczonej ilości miejsca.

Pomimo tego, że na zewnątrz robi się coraz chłodniej, nie trzeba chować na strych swojego roweru. Jesienią i zimą do pracy lub chociaż do pobliskiego sklepu również można dotrzeć na dwóch kółkach. Jeżeli zaś nie jesteśmy zwolennikami tego typu aktywności, zawsze pozostaje stacjonarny rowerek do ćwiczeń, bieżnia albo karnet na siłownię. O aktywności fizycznej nie powinno się zapominać także w czasie pracy, szczególnie w przypadku tej wykonywanej za biurkiem – w ciągu ciężkiego dnia warto zrobić sobie przerwę i wykonać kilka prostych ćwiczeń, a przychodząc do pracy zamiast czekać na windę skorzystać ze schodów.

Istotne są też zdrowe nawyki żywieniowe. Jest ich wiele, warto jednak stosować się chociaż do tych najważniejszych. Należy spożywać 4-5 zróżnicowanych posiłków dziennie i nie podjadać. Warto przy tym pamiętać, aby ostatni posiłek był lekkostrawny i zjedzony 3-4 godziny przed snem. Istotna jest również „technika” jedzenia – należy jeść powoli i dokładnie gryźć, wtedy będziemy spożywać mniejsze porcje. Na listę dobrych przyzwyczajeń powinno się wpisać też picie dużej ilości niegazowanej wody, unikanie potraw tłustych, smażonych oraz wybieranie produktów pełnoziarnistych, bogatych w błonnik i składniki odżywcze.

Układając swoją dietę należy w niej umieszczać jak najwięcej produktów świeżych i nieprzetworzonych. Warzywem-sprzymierzeńcem, które pomoże nam w walce o piękną sylwetkę jest sałata. To roślina niskokaloryczna wspomagająca utratę zbędnych kilogramów - 100 g liści sałaty zawiera jedyne 15 kcal, gdyż w niemal 90 procentach składa się z wody.
W sklepach znajdziemy wiele gatunków sałaty różniących się smakiem, co pozwoli nam uniknąć rutyny na talerzu. Możemy też sięgnąć po gotowe mieszanki i codziennie próbować nowych miksów. Sałata w naszym codziennym menu ma również tę zaletę, że nie trzeba czasochłonnych zabiegów by doskonale smakowała. Doskonałym pomysłem, z którego szczególnie warto skorzystać poza domem czyli np. w biurze czy na wyjeździe są lunchboxy. W poręcznym opakowaniu dostajemy połączenie sałat z takimi składnikami jak falafele czy kurczak. Otrzymujemy zatem zdrowy, pożywny i co równie istotne szybki posiłek.

Na koniec warto pamiętać, że sukces naszego planu zależy w dużej mierze od właściwego nastawienia. Dlatego trzeba myśleć pozytywnie – to naprawdę nie jest zużyty frazes. Chcąc zmienić coś na lepsze, trzeba zacząć od naszego myślenia.

Logo Facebook Logo Instagram Logo YouTube Logo Pinterest